تهویه اتاق تمیز

اتاق تمیز

 

امروزه کاربرد های اتاق تمیز بسیار زیاد شده است و در دنیای امروز نیاز به اتاق تمیز برای تولید بعضی از مواد و وسایل بسیار حس می شود که باعث شده است صنعت ساخت اتاق تمیز بسیار گسترش یابد و افراد زیادی در ساخت اتاق تمیز مهارت داشته باشند.

برای ساخت اتاق تمیز باید استاندارد های خاصی را رعایت کنید تا محیط اتاق تمیز واقعا محیطی عاری از هرگونه آلودگی و گرد و غبار باشد. یکی از نکاتی که در ساخت اتاق تمیز باید رعایت کیند این است که اتاق تمیز باید تهویه مناسبی داشته باشد تا بتوان آلودگی را از اتاق تمیز را جمع کرد و به وسیله فیلتر های هوا آلودگی را از بین برد.

یکی از دلایلی که باید از تهویه مناسب در اتاق تمیز استفاده شود این است که در اتاق تمیز باید چند چیز کنترل شود 1- دمای اتاق تمیز 2- فشار اتاق تمیز 3- میزان آلودگی اتاق تمیز

با استفاده از تهویه در اتاق تمیز می توانید دما را منترل نمایید و در میزان دمایی که شما می خواهید ان را انتخاب کنبد و همچنین می توانید هوای اتاق تمیز را به وسیله تهویه مناسب در روز چند بار از فیلتر ها بگذرانید تا میزان آلودگی به حداقل برسد و با استفاده از تهویه می توان فشار هوای موجود در اتاق تمیز را تغییر داد.