طراحی داخلی کلین روم

کلین روم

 

کلین روم را همانطور که در مطالب قبلی تعریف کردیم به محیطی گویند که در آن انواع آلودگی هوا و محیطی به حداقل خود برسد و طبق استاندار ها از یک حد به پایین باشد. برای طراحی کلین روم باید اولا سیستم هایی را تعبیه کنیم که بتواند آلودگی هوا را به حداقل برساند و هم چنین باید محیط را به گونه ای طراحی کنید که بتوان آن را به طور کامل شستشو داد و همچنین محیط داخلی کلین روم باید به گونه ای باشد که بتواند شرایط دمای بالا و یا پایین و همچنین رطوبت بالا و پایین را تحمل کند و در این شرایط آسیب نبیند.

برای ساخت کلین روم باید جدا از سیستم های تهویه آن به دیزاین داخلی آن نیز توجه کنید و ان را به گونه ای طراحی داخلی کنید که در شرایط محیطی مختلف آسیب نبیند. برای طراحی داخلی یک کلین روم اولا باید به رنگ دیوار ها توجه کنید که باید از تناسب رنگ ها با توجه به نیاز های آن مورد توجه قرار گیرد و باید از رنگ هایی استفاده شود که باعث درخشندگی بیشتر فضای اتاق تمیز شود و شفافیت محیط را بالا ببرد که معمولا رنگ های روشن بیشتر باعث شفافیت و درخشندگی فضای کلین روم می شوند.

رنگ در و دیوار کلین روم بیشتر باید از سفید استفاده شود تا شفافیت و براقیت فضای کلین روم را بالا ببرد همچنین می توان ترکیبی از رنگ سفید و رنگی متناسب با وسایل درون کلین روم نیز استفاده شود تا جذابیت کلین روم را بالا ببرد.نکته دیگری که باید در طراحی داخلی کلین روم توجه کنید این است که باید از نورپردازی مناسب برای کلین روم استفاده کنید که این مطلب را قبلا توضیح داده ایم.

 

کلین روم
کلین روم